Sem vložte podnadpis

Mistrovský výcvik:

Reklamní postprodukce 

Konečně jsem se odhodlala a vyrazila jsem se sama zúčastnit semináře zaměřeného na reklamní postprodukci pod vedením Light Garden Academy a Stanislava Petery. Byla to opravdu velice příjemná změna, pokud pominu skutečnost, že jsem za celých 12 dní (ano, dvanáct dní!) byla totálně vygumovaná a lezla jsem každý večer domů po čtyřech. Ale stálo to za to! Množství teorie a praxe bylo doslova neuvěřitelné. A to vše jsem si navíc rozšířila o zcela novou zkušenost práce na grafickém tabletu, který jsem držela poprvé v ruce přímo na semináři. Zajímá Tě, jak celý seminář vlastně probíhal? Tak čti dál!

Retuše
Prvních šest dní bylo věnováno retuším. Věnovali jsme se tedy technické retuši, reklamní retuši, ale i beauty retuši v oblasti obličeje ženy, vlasů ženy, celé postavy ženy, ale i retuši prostředí. Na začátku mě retušování pleti příliš nebavilo, později jsem mu však přišla a chuť. Proměna je vždy hned viditelná a stačí dodržovat základní postupy, aby se člověk dopracoval k požadovanému výsledku. Retušování vlasů bylo celkem zábavné, našla jsem si v něm spojitost se srstí koně a psa, což budu v budoucnu rozhodně využívat často. Nejvíc ze všeho mě však bavila retuš prostředí, kterou mám již celkem zažitou ze své dosavadní činnosti. Jen jsem objevila pár nových postupů, které mi rozhodně zjednoduší život a toho si opravu vážím. Pár ukázek z retušování si prohlédni níže - fotografie po úpravě je vždy na první pozici, fotografie původní na pozici druhé.

Montáže
Dalších šest dní bylo věnováno montážím. Na začátku jsem si nedokázala ani představit kolik různých technik se dá pro montáže využít a jak se vlastně celá scéna připravuje, fotí a následně skládá a upravuje do finální podoby. V rámci tohoto tématu jsme se intenzivně věnovali maskování, retuši prostředí, práci se sladěním jasu a kontrastu jednotlivých částí fotografií, přidání různých efektů a výslednému dobarvení fotografie. Prošli jsme také témata jako je filmová řeč, technika, zálohování fotografií, ale také odkud se bere inspirace. Závěrem celého semináře jsme si zpracovali vlastní storyboard s příběhem a zrealizovali jsme vlastní montáž. Vybrala jsem si příběh z pohledu psa, jehož ukázku najdeš níže.

Celý seminář byl opravdu "mistrovským výcvikem". Dostali jsme do rukou neuvěřitelné propracované a logické postupy, které nám pomohou při úpravách doslova čehokoli. Je už tedy jen na nás, jak je v reálném životě využijeme. Seminář byl veden pod taktovkou Standy opravdu velice precizně, velice dobře navazoval, věnovali jsme se vždy v krátkých úsecích teorii a následně hned praxi. Prostoru pro otázky bylo také dost a Standa nám vždy poskytl objektivní zpětnou vazbu na naše snažení. Těchto dvanáct dní mého života bylo rozhodně k nezaplacení a protože mě seminář dal opravdu hodně, přihlásila jsem se hned na další dva - na víkendový, který je věnovaný kompozici a filmové řeči a na týdenní, který je věnovaný práci se světlem. Už se na oba moc těším!